Významní rodáci sa svojimi činmi a schopnosťami natrvalo zapísali do dejín obce. Do jej cirkevného, národného, obecného, školského i verejného života.
Patria medzi nich:
Matej Haluška – učiteľ, básnik, publicista, farár, konsenior malohontského seniorátu.
Martin Šturman – kráľovský radca, majiteľ baní, vysokej pece, budov a pozemkov v okolí obce. Podieľal sa na zakladaní železiarskych spoločností, rozvoji železiarstva, výrobe železa na Gemeri.
Juraj Daniel Szabo – evanjelický kňaz, hlboko mysliaci človek, organizátor života v obci.
Ján Maukš – učiteľ a riaditeľ školy v obci. Veľkú zásluhu mal na rozvoji kultúry, národného a verejného života v obci – režisér ochotníckeho divadla, vedúci spevokolu, organizátor mládežníckeho života a Matice slovenskej v obci. Od roku 1945 pracoval na ministerstve školstva.
PhDr. Július Strinka, CSc. – významný slovenský vedecký pracovník a dlhoročný zástanca ľudských práv. Od roku 1990 až do úmrtia bol predsedom Slovenského helsinského výboru, redaktorom denníka Smena, v rokoch 1990-1994 riaditeľom Filozofického ústavu SAV v Bratislave.
Rudolf Strinka – Dlhoročný predseda požiarnickej organizácie v obci, propagátor a organizátor požiarnických súťaží medzi deťmi, mládežou a dospelými v rámci SR. Pod jeho vedením skoro každý chlapec a dievča v obci prešiel hasičským výcvikom. Bol členom okresných až ústredných orgánov Zväzu požiarnej ochrany na Slovensku.
Štefan Juretič – Evanjelický kňaz, organizátor duchovného, národného, ochotníckeho a verejného života v obci. Priekopník sporenia medzi ďeťmi, mládežou a dospelými. Jeden z aktívnych členov úverného družstva a Slovenskej sporiteľne.
Tých osobností obce by bolo možno vymenovať oveľa viac. Mnohí z občanov, rodákov, dosiahli úspechy v pracovnej činnosti. Nemožno zabudnúť na rodákov, ktorí sa z obce vysťahovali do zahraničia. Tam dosiahli cenné úspechy a na svoju rodnú obec ani v ďalekej cudzine nezabudli.